سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن - کرسف karasfi.ir

سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن

رییس مرکز آمار ایران گفت: نخستین سرشماری نفوس و مسکن به صورت اینترنتی از فردا (شنبه ) سوم مهرماه در سراسر کشور آغاز می شود .این شیوه سرشماری تا ٢٤ مهرماه ادامه خواهد داشت. 

 
به گزارش ایرنا امید علی پارسا روز جمعه اظهار کرد: مردم با مراجعه به سایت www.sarshomari95.ir    می توانند اطلاعات خود را وارد کنند. این مقام مسئول درعین حال گفت : سرشماری حضوری (با مراجعه به منازل مردم ) از ٢٥مهرماه جاری تا ٢٥ آبان ماه امسال در سراسر کشور انجام خواهد شد.
 وی توضیح داد:خانوارهایی که به شکل اینترنتی سرشماری می شوند در پایان سامانه به آنها کدی می دهد ، این کد باید از سوی خانوار نگهداری شود و زمانی که ماموران سرشماری به خانه انها مراجعه کردند با ارایه کد مورد نظر دیگر از آنها سرشماری نمی شود .

**یک هزار جایزه ٢٠ میلیون ریالی برای یک هزار نفر
 رییس مرکز آمار ایران این موضوع را نیز گفت که به یکهزار نفر از خانوارهایی که به شکل اینترنتی اطلاعات خود را وارد کنند از طریق قرعه جایزه ١٠میلیون ریالی تخصیص می یاید. وی همچنین از تخصیص یک گیگا بایت اینترنت رایگان برای همه خانوارهایی که در سرشماری اینترنتی شرکت می کنند خبر داد.
به گفته رییس مرکز امار ایران،سرپرستان خانوار با در دست داشتن اطلاعات خانوار می توانند از طریق گوشی هوشمند به وارد کردن اطلاعات خود بپردازند.

 **مدارس جایزه می گیرند
 پارسا همچنین اظهار کرد : مدارسی که قادر باشند دانش اموزان خود را به سرشماری اینترنتی خانوار ترغیب کنند از جوایز در نظر گرفته شده توسط مرکز اماربهره مند خواهند شد.
پارسا در باره این موضوع که ممکن است نتایج سرشماری و استفاده از اطلاعات دریافتی مردم در تخصیص یارانه ها تاثیر داشته باشد ، گفت: سرشماری هیچ ارتباطی با موضوع یارانه ها ندارد.اطلاعات سرشماری افراد و بنگاه ها کاملا محرمانه است و در اختیار فردی قرار نمی گیرد.
وی در پایان گفت:در صورتی که خانواری نتوانست به هر علتی به شکل اینترنتی ثبت نام کند و در هنگام سرشماری حضوری هم در خانه نبود اطلاعیه ای از سوی مامور سرشماری به خانه خانوار غایب انداخته می شود و شماره تلفنی در آن درج شده سرپرست خانوار می تواند از طریق آن ، اطلاعات خانوار را اعلام کند.


 شهرداری وشورای اسلامی شهر کرسف از عموم شهروندان گرامی شهر کرسف درخواست می نماید جهت کاهش هزینه های سرشماری و ثبت کل جمعیت شهرکرسف (با توجه به اینکه اعتبارات اختصاصی دولت برای عمران وآبادانی شهر بستگی به تعداد جمعیت دارد یعنی هرچه جمعیت شهر بیشتر باشد اعتبارات بیشتری به آن شهر تعلق می گیرد)  به آدرس اینترنتی مذکور مراجعه واطلاعات خود را واردفرمایند.


منبع: وبسایت شهرداری کرسف

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد